Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vítání jara v Lednici

20. 4. 2008

V sobotu jsme se jeli podívat do Lednice na dostihy. Měla jsem jen trochu obavy jaké bude počasí, no nakonec bylo pěkně i když trochu sprchlo, ale to nás neodradilo a jeli jsme.
Přemýšlela jsem koho ze smečky vzít. Obě starší dámy zůstaly doma, a protože jsme se jeli jen podívat, tak Tefa zůstal také doma. Když jsme dorazili, dostih byl v plném proudu. Naše faraonka Sakinka byla z počátku ze všeho vykulená, ale brzy se začala zajímat o dění kolem ní, hlavně ji zaujala dráha a návnada. A nebyla sama i portugalinka Aruška  měla velký zájem a dávala to hlasitě najevo.
Byli tam i faraoni od Jitky Kutiové a i z našeho odchovu Amenardis od Simony Šaškové.
Holky mě ukecaly ať dojedu ještě v neděli na trénink. No a tak jsem v neděli sedla do auta, vzala Arušku, Tefu a Sakinku a jela do Lednici, kterou naštěstí nemáme daleko.
Tefa si zaběhal dva ovály, Sakince jsem domluvila dvě rovinky. Návnada ji zaujala a rovinky krásně zaběhla,a v cíli si ještě zaběhla svoje typická kolečka kdy ji není možné odchytit. Pak šla na rovinku portugalinka Aruška, sama jsem byla velmi zvědavá zda poběží. Aruška mě přesvědčila, že v ní bije srdíčko dostihového závodníka a velmi krásně běžela. Aruška je prvním malým podengem, který běžel na Lednické dráze.
Byl to příjemně strávený víkend a už se těšíme na další treninky a dostihy.

 

Obrazek

více fotek ve fotoalbumu dostihy