Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sobotní trénink 27.6 v Lednici

29. 6. 2009

V sobotu 27.6 jsem měly s Dankou, která má Sentíka z našeho posledního faraoního vrhu, domluvené že pojedeme na trénink do Lednice. Já jsem sebou brala po delší době našeho sedmiletého Tefíka, aby si trošku protáhl kostru (a to jsem ještě netušila co mi vyvede i se Sakinou), samozřejmě jela Sakinka, se kterou jsem chtěla skládat licenci, ale zrovna se bohužel neběhala, no a nesměla chybět naše portugalina Aruška, která byla po mateřských povinnostech již v kondici, tak jsem ji chtěla vyzkoušet zda bude mít stále zájem o návnadu jak minulý rok. 

Ráno jsem měla vyzvednout Danku s jejím přítelem, Sentíkem a jejich mladou ibizankou Angi na nádraží. A hned tam byl první zádrhel, vlak měl půl hodiny zpoždění, no nic to se může stát. Tak jsem volala Dance, co že se děje, jenže telefon neustále obsazený a na sms nereagovala, no nakonec se jí podařilo se mnou spojit, řekla mi že museli vysednout již v Břeclavi, ale měli štěstí, že jim jel vlak do Lednice, tak jsme se domluvili že se uvidíme až tam.

Já se psí posádkou v pořádku dojela až k závodišti. No a nyní to začalo. Co čert nechtěl tak mi Sakina při otvírání dveří proletěla jak namydlený blesk, a vzala to směr tribuna, no nic na volání nereagovala, tak jsem si říkala že se snad za chvíli vrátí, naštěstí dostala rozum a během chvilky se vrátila. Nejspíš zjistila že se ještě neběhá, tak nemá smysl divočit. Jen co doběhla Sakina zpět, tak se mi zjevila Jitka, která tam již byla od pátku. Šli jsme Dance naproti, a že vezmeme psy sebou. No kdo zná faraony tak ví, že v momentě kdy dojíždí k závodišti tak se začnou chovat jak z divokých vajec, a jsou silně natěšení že si zaběhají. No a náš Tefitek není vyjímka i když má už věk staršího pána. Takže díky mé nepozornosti při zapínání obojku, měl obojek volnější, takže lehce protáhl hlavu. A tak hned při první příležitosti mě na to upozornil velmi mazaným způsobem, a to tak že jsem si vykládala s Jitkou a nedávala pozor. Tefa přibrzdil, já v domění že opět chce něco označkovat silněji zatáhla za vodítko, a náš Tefík udělal proti tah a v momentě byl bez obojku a mizel mi v dáli směrem k lesu. Křik, výhružky, ani prosby aby se vrátil nepomohly. Moje představivost začala fungovat na plné obrátky už jsem ho někde viděla postřeleného v oboře, s nožkama nahoře. No nakonec se nade mnou slitoval a přišel sám s výrazem šťastného psa.

S Dankou jsme se nakonec potkali, pokecali jsme a čekali na začátek tréninku. Tefa si zaběhal se svojí dcerou Sachmetkou, která přijela s páníčky, ačkoliv ti trpěli virozou. No co, co by neudělali pro toho svého ušatce, ať si zaběhá. Pak běhala Sakinka. První běh měla z otevřeného boxu. V druhém běhu už jsme zkusili zavřený, ale udělala začátečnickou chybu, že se v boxu otočila a tím ztratila kontakt s návnadou, ale pak si jí všimla a běžela bez zaváhání krásně celých 480 metrů. Za to Aruška, ta mi dala zabrat! Minulý rok jsme byli taky na tréninku a rovinku krásně zaběhla. Ale teď se bohužel Aruška vracela a pořád mě hledala, tak jsem s ní musela celý ovál oběhnout, protože pokaždé se rozběhla ale jak jsem nebyla dostatečně blízko tak se vracela. Takže jsem si díky Arušce oběhla celý ovál. Ani rovinka nám už nic neříkala, pořád mě hledala, prostě závislák. No nedá se nic dělat, hlavně že nám běhá Sakinka.

Obrazek

 

P.s.: Já si oběhla jen jedno kolečko, ale vůbec jsem nezáviděla Jitce, ta si musela díky svým zrzavcům ovál oběhnout dva a půl krát, ale od toho jsou tréninky, které mají pomoci, aby na dostizích bylo vše jak má být. Oba jak Tita tak Adýsek to v neděli zvládli bez problémů. Takže ty kolečka, která páníčci musí občas absolvovat se vyplatí.

Tefa a Sachmet vybíhají z boxů

Obrazek

Naše Sakina              

 Obrazek

Tefa se snaží dohnat svou dceru Sachmetku

 Obrazek

Sakina se občerstvuje                                    

Obrazek 

 

U nás doma

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek